28. 3. 2022- aktualizováno

18. 3. 2022 - publikováno

Skupina DRFG zdvojnásobila zisk

Kamila

5 min čtení

Hodnocení:

Sdílet:

Investiční skupině DRFG se v loňském roce výrazně dařilo. Dle předběžných hospodářských výsledků za rok 2021 dosáhl její čistý zisk více než 101 milionů korun, což je zhruba dvojnásobek oproti předchozímu roku 2020. Obrat v segmentu nemovitostí a finančních služeb vloni dosáhl 2,5 miliardy korun. Obrat divize DRFG TELCO pak dosáhl bezmála 1,4 miliardy korun.

Poslední dva roky s pandemií covid-19 nebyly lehké, ale na druhé straně pomohly skupině obrátit pozornost k nákladovosti a efektivnosti všech interních procesů. Dalo by se rovněž říct, že jsme „zkorporátněli“. Zároveň jsme výrazně rozšířili naše byznysové aktivity, a to jak v Česku, tak v zahraničí. To vše se pozitivně promítlo do hospodářských výsledků,“ říká generální ředitel DRFG Peter Hlaváč. 


Skupina DRFG úspěšně vstoupila do segmentu developmentu komerčních i rezidenčních nemovitostí. Svoji pozici navyšuje v aktuálně nejdynamičtějším realitním sektoru průmyslových a logistických staveb. Skupina rovněž posílila fondový byznys podnikání. Nemovitostní fond CREIF (Czech Real Estate Investment Fund), jehož je DRFG zakladatelem, rozšířil své portfolio do Polska a zvýšil svůj fondový kapitál i počet nemovitostí pod správou.


Další významnou událostí pro skupinu DRFG bylo založení fondu kvalifikovaných investorů Czech Development Fund SICAV a.s. orientující se na development rezidenčních nemovitostí a logisticko-průmyslových staveb.  


Nemovitosti a realizované developerské projekty skupiny DRFG v Česku a v Polsku mají aktuální tržní hodnotu téměř 16 miliard korun. Skupina je aktivní v celém segmentu nemovitostí – od developmentu komerčních i rezidenčních objektů, přes dlouhodobou držbu komerčních nemovitostí, až po segment nájemního bydlení prostřednictvím dceřiné společnosti Czech Home Capital, v níž se skupina DRFG stala v létě 2021 největším akcionářem. 

Ohodnoťte článek