INVESTICE

12. 12. 2022- aktualizováno

27. 10. 2022 - publikováno

TOP 5 nejlepších podcastů o investování a ekonomice

Kamila

6 min.

Hodnocení:

Sdílet:

Podcasty se v posledních letech těší stále větší oblibě. Můžete je poslouchat kdekoliv a je jedno, zda zrovna jedete v autě, jdete na procházku, nebo pracujete na zahradě. Streamovací platformy jsou podcasty doslova přeplněny a ne vždy se dá jednoduše najít ten správný, který vám bude vyhovovat a bude vás bavit. Proto jsme vybrali 5 nejlepších českých a zahraničních investičních podcastů, které by vás neměli minout.

Nejlepších podcasty o investování:

  • Sůl nad zlato
  • Investiční podcast Vojta Žižka
  • We study Billionaires
  • Sound investing
  • E15 Cast


Sůl nad zlato

Investiční podcast Sůl nad zlato vznikl poměrně nedávno pod křídly zpravodajského webu Info.cz. Za mikrofonem se pravidelně ozývá hlavní ekonom DRFG Martin Slaný, který diskutuje s Vojtěchem Kristenem na různá ekonomická témata. Díky jeho zkušenostem a znalostem, dokáže předat spoustu zajímavých informací a poslech jednotlivých dílů zkrátka stojí za to. 


Největší výhoda podcastu spočívá v tom, že se věnuje aktuálním tématům a reaguje na současné problémy. Martin Slaný s Vojtěchem Kristenem rozebírají investice i celkovou ekonomickou situaci. V dílech se konkrétně věnují například inflaci, krizi bydlení, státnímu dluhu, energetice, komerčním nemovitostem a dalším tématům. Jedna epizoda trvá okolo 20 až 30 minut a nové díly vychází pravidelně každých 14 dní. Poslechnout si je můžete na streamovacích platformách Apple Podcasts, Spotify a na stránkách Info.cz


Rozhovor s Martinem Slaným najdete také na našem blogu


Investiční podcast Vojta Žižka

Mladý investor Vojta Žižka si do svého podcastu zve zajímavé hosty a rozebírá s nimi různorodá témata ze světa financí. Zaměřuje se primárně na kryptoměny, akcie a investice do startupů. Ve výběru knihovny najdete díly třeba s Radovanem Vávrou, Petrem Márou nebo Helenou Horskou. 


Jednotlivé epizody si můžete pustit na běžných streamovacích platformách, nebo zhlédnout videa na Youtube. Bezplatná je pouze základní verze, která však může být pro mnoho posluchačů dostačující, trvá přes jednu hodinu. Na platformě Patreon jsou dostupné bonusové části rozhovorů, za ty už si ale musíte zaplatit. 


We study Billionaires

Podcast s názvem We Study Billionaires je jedním z největších a nejoblíbenějších investičních podcastů na celém světě. Jedná se o zahraniční pořad, takže se připravte na anglické znění. Komu ale cizí jazyk nedělá problém, ten si poslech zaručeně užije. Knihovnu aktuálně naplňuje téměř 500 dílů, na své si díky široké nabídce přijde každý. 


Za mikrofonem se střídají investoři Stig Brodersen, Trey Lockerbie a Clay Finck. O tematickém zaměření vypovídá už sám název. V jednotlivých dílech moderátoři rozebírají životy slavných miliardářů, jako je například Warren Buffett, Howard Marks a další. Podcast se studiem života miliardářů v čele s nejslavnějším Buffettem začínal, nyní ho doplňuje širokou škálou nejrůznějších témat z investičního světa. Prezentuje je skrze interview se zajímavými hosty. 


O kvalitě podcastu vypovídá jeho oblíbenost mezi posluchači, může se chlubit vysokým počtem stažení přes 95 milionů. Jedna epizoda trvá v průměru 40 až 60 minut. Nové díly vychází pravidelně každou sobotu. 


Sound investing

Koncept podcastu Sound Investing staví na myšlence, že se v průběhu života postupně mění postoj k investicím, míra tolerance rizika a zvolené cíle. V jednotlivých životních fázích má člověk odlišné potřeby i nastavení mysli, čemuž by mělo odpovídat i sestavení investičního portfolia. Autor podcastu Paul Merriman posluchače provádí různými problémy, se kterými se jako investoři mohou v životě setkat při dolaďování svých portfolií. 

Nové díly Sound Investing vychází každou středu. Mezi tématy se objevují investice do fondů, akcií, strategie pro finanční úspěch i dosažení finanční svobody. Kratší díly mívají okolo 20 minut, ty delší se občas natáhnou na 60 minut. Upozorňujeme, že jde o zahraniční podcast, takže ho doporučujeme spíše posluchačům, kteří spolehlivě rozumí anglicky.


E15 Cast - byznys, ekonomika, trhy budoucnost

Podcast zpravodajského serveru E15 představuje v našem výběru určitou výjimku, protože se nejedná o výhradně investiční podcast. Může se ale hodit pro přehled o novinkách ze světa byznysu a ekonomiky. Má ho na starosti šéfredaktor byznysového deníku Nikita Poljakov. Díly vychází několikrát týdně a trvají zpravidla necelých 30 minut. Za krátkou dobu se dozvíte souhrn nejnovějších zpráv a událostí. Poté následuje rozhovor s odborníkem nebo jiným povolaným člověkem, se kterým Nikita Poljakov rozebírá aktuální dění. Podcast E15 je ideální pro aktivní investory, kteří chtějí být neustále v obraze. 


NÁŠ TIP - Pokud s investováním začínáte, před poslechem jednotlivých podcastů se seznamte s naším slovníčkem investičních pojmů

Ohodnoťte článek